Pazartesi, Haziran 11, 2012

Sanatçı İlyas Halil'in İsmi de Akdeniz'de Yaşayacak...Sayfamın onur konuğu değerli dostum öykücü, şair İlyas Halil'i yaşarken onurlandırıp adını bir sokağa veren Akdeniz Belediye Meclisi'ni ve aziz dost İlyas Halil'i kutlarım.

Fatma Özdirek


"Sanatçı İlyas Halil'in İsmi de Akdeniz'de Yaşayacak...

Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, çocukluk ve gençlik yılları Mersin'de geçen şair-yazar İlyas Halil'in ismini Kiremithane Mahallesi'nde bir sokağa verilmesini oybirliğiyle kabul etti.

Akdeniz Belediyesi Haziran ayı olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Fazıl Türk başkanlığında belediye konferans salonunda yapıldı. Gündem maddelerini yanı sıra çeşitli önergelerin de görüşüldüğü toplantıda, Başkan Türk'ün hazırlayarak Meclis'e sunduğu önergeyle bir sanatçının adının daha sokakta yaşatılmasına karar verildi. Ahmet Kaya, Hrant Dink ve Yılmaz Güney'in ardından, Adana'da dünyaya gelen, çocukluk ve gençlik yılları Mersin'de geçen, halen Kanada'da yaşayan şair-yazar ve edebiyatçı İlyas Halil'in ismini de Kiremithane Mahallesi 4302 Sokağa verilmesine ilişkin önerge, direkt oylamaya sunuldu ve üyelerin oybirliğiyle Meclis'ten geçti.

http://www.medya73.com/sanatci-ilyas-halilin-ismi-de-akdenizde-yasayacak-haberi-961115.html"

0 Comments:

Yorum Gönder

Links to this post:

Bağlantı Oluştur

<< Home