Perşembe, Haziran 07, 2007

YARATICI YAZARLIK KURSU / Hakan İşcen

Öykü ve şiirlerini okuyup, paylaşmaktan keyif aldığım sevgili dost Hakan İşcen'in ilk öykü kitabı Everest Yayınlarından çıktı. Kutluyorum...

Fatma Özdirek


“Pazar günü annem öldü; ben de salı günü kursa yazıldım. Tabii ki yazar olmak için annemin ölmesini beklemiyordum. Ama onun ölümü, bir yandan göğsümü rendelerken diğer yandan beynime inen bir balyoz etkisi yarattı:
Yeter artık, hiçbir şeyi erteleme!"


HAKAN İŞCEN
1961 yılında Ankara’da doğdu. 1982 yılında Marmara Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nden (İ.T.İ.A) mezun oldu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim programını tamamladı. 1991 yılından beri kurucu ortağı olduğu, bilişim sektöründe yer alan bir şirkette, ticari faaliyetine devam ediyor. 1991-2004 yılları arasında çeşitli yazınsal atölye çalışmaları içinde bulundu. Bu çalışmalar kapsamında “Dünya Şiir Günü” önerisini Türk PEN’ine sunan ve kabul edilmesini sağlayan şair grubu içinde yer aldı. Altzine, Altkitap, Borges Defteri, Eşik Cini, Hayal, Havuz, Kül Öykü, Notos Öykü, Öteki-siz, Özgür Edebiyat, Sınırda, Yitik Ülke gibi dergi ve edebiyat sitelerinde şiir, deneme ve öyküleri yayınlandı.

0 Comments:

Yorum Gönder

Links to this post:

Bağlantı Oluştur

<< Home